Неизвестни факти за отглеждане на рапица

Тъканите в петната бързо некротират и често се разкъсват. Върховете на цветоносите се покриват с тъмен кадифен налеп. Шушулките се деформират и изсъхват. Семената са спаружени и с ниска кълняемост.

Маринов уточни, че това са международни фирми, които на принципа на франчайзинга у нас се управляват от български екипи, като следват правилата и рамките на международната марка.

Културата е зимна и пролетна, което дава възможност за прибиране на реколтата през лятото и есента. В същото време агрономите се интересуват от отглеждането на рапица - характеристиките на засаждането и грижите, прибирането на реколтата.

Остри ножове за рязане на сламата, за да се получат къси нарязани остатъци

Технологични решения и нови предложения за повишаване на производителността при отглждането на рапица

Обработка на почвата: Рапицата изисква фино троховидно почвено легло и всички усилия са насочени към това. След зимата обикновено почвите у нас са в оптимално състояние.

Друга характерна особеност на хибридите ДЕКАЛБ® е устойчивостта на разпукване на шушулките, която е свързана с високите добивни резултати и гъвкавостта при жътва.

Всъщност, можете да обработвате земята си с този инструмент, с който ви е най-удобно. Обикновено се използва лопата, затова ще ви представим няколко аргумента в полза на вилите: те не повреждат дъждовните червени и не разрязват корените на плевелите.

Добрите практики изискват да се запази колкото е възможно от почвената влага още след жътвата на предшественика (обикновено житни култури), като се приложи така наречената подметка на стърнището, използвайки различни средства – дискови агрегати (лющилници) или плугове за плитка оран (подметачи).

Зрелите шушулки се напукват при докосване на заглавката. Следователно той трябва да бъде оборудван със специални приставки.

Правилното извеждане на цялостната технология осигурява добър старт на рапицата и отлична гарнираност на посевите. Като за извеждането на безкомпромисна борба срещу появата на устойчиви плевели, Синджента пре-доставя своето решение на българския пазар - почвения хербицид ТЕРИДОКС.

Киселите почви при необходимост трябва да се неутрализират, като за тази цел се внася варовик или доломитно брашно.

Автор: Юлиана Стоичкова Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството.

"Договорите за наем на автомобил са дигитални, подписват се с електронен подпис, същото е и при щетите - вече не се попълва протокол на хартия и всеки един клиент обработване на рапица си проверява автомобила с дигитален протокол.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Неизвестни факти за отглеждане на рапица”

Leave a Reply

Gravatar